OROCU BOZAN ŞEYLER YEME-İÇME VE CİNSEL İLİŞKİDİR.

16505_1093278354034102_351809677311470830_n

Oruç gecesinde kadınlarınıza yaklaşmak size helal kılındı. Onlar, sizin örtüleriniz, siz de onlara örtüsünüz. Allah, gerçekten sizin, nefislerinize ihanet etmekte olduğunuzu bildi, tevbenizi kabul etti ve sizi bağışladı. Artık onlara yaklaşın ve Allah’ın sizin için yazdıklarını dileyin. Fecir vakti, sizce beyaz iplik siyah iplikten ayırd edilinceye kadar yiyin, için, sonra geceye kadar orucu tamamlayın. Mescidlerde itikafta olduğunuz zamanlarda onlara (kadınlarınıza) yaklaşmayın. Bunlar, Allah’ın sınırlarıdır, (sakın) onlara yanaşmayın. İşte Allah, insanlara ayetlerini böylece açıklar; umulur ki sakınırlar. (Bakara Suresi 187)

Ayette, “Oruç gecesinde kadınlarınıza yaklaşmak size helal kılındı. Onlar, sizin örtüleriniz, siz de onlara örtüsünüz.” ifadesi ile oruç tutulacak saatlerde “cinsel ilişki” yasaklanmıştır. Orucun nefse vereceği terbiyelerden biri demek ki cinsel ilişkiden kendini sakındırmaktır. Ayetin devamında da oruç saatlerinde yeme-içmenin yasaklandığını anlıyoruz. Kuran’da Ramazan orucundan bahseden ayetlerin getirdiği yasaklar bunlardır. Bunların dışında yasak aramak Allah adına hüküm vermektir. Böyle bir tavır Müslümana yakışmaz. Tek hüküm sahibi, gökleri, yeri ve bu ikisi arasında bulunan her şeyin Rabbi olan Allah’a aittir.

www.facebook.com/YanlisBilinenGerceklerr

Reklamlar

yaseminyahya hakkında

"Rabbimiz, bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik (ver) ve bizi ateşin azabından koru" (Bakara Suresi, 201)

Haziran 22, 2015 tarihinde Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: