SAYIN ADNAN OKTAR’IN ANLATIMIYLA ALLAH’I ZIKRETMENIN GÜZELLIGI

Allah’ı zikrederken, “SubhanAllah, SubhanAllah, SubhanAllah” diyeceksiniz. Zikirde bir sır vereyim: “SubhanAllah” derken bayram sevincini duyacaksınız. Çünkü sen uyuyorsun, Allah uyanık. O’nu uyku tutmuyor. Ne güzel! Bütün kainat, evin, barkın, çoluğun çocuğun, kardeşin, bütün dünya selamette sen uyurken. Bedenin selamette. Ne sevinçli!

Sonsuz bir aklın kontrolündesin ve O’na teslim olmuşsun. Ne güzel elhamdülillah. Bu yüzden SubhanAllah’ı sevinçle söyleyeceğiz, namaz sonundaki tesbihatlarda manasına kilitlenip, manasına derinlik vereceğiz.”

“Allah-u Ekber” derken, coş sevinçten. Televizyonu Allah yaratmış, bardağı Allah yaratmış. Televizyondaki görüntüleri, sesi Allah yaratıyor. Büyük, çok büyük, pek büyük. Büyüklüğüyle sevin, gücüyle sevin Allah’ın. Beynin ferahlasın, beynin, ruhun bayram etsin “Allah-u Ekber” dedikçe. Ne büyük bir sevinç! Böyle büyük bir gücün, Allah-u Ekber diyorsun, büyük Allah’ın kontrolündesin ve O’na emanetsin. Ne ala, ne güzel.

Zikirde, Elhamdülillah denilir. İki ayağının üzerinde yürüyorsun elhamdülillah dersin, gözlerinle görüyorsun elhamdülillah dersin, dilinle konuşuyorsun, elhamdülillah, Allah rızkını veriyor elhamdülillah, televizyonda sohbet dinliyorsun elhamdülillah.

Domates geliyor kıpkırmızı, gayet tatlı üzerine tuz döküyorsun elhamdülillah. Domatesi bölüyorsun elhamdülillah. Biber lezzetli, ne kadar güzel elhamdülillah.

“Elhamdülillah bayramı” yaşayacaksınız. Elhamdülillah bayramı, beyne, kafaya, ruha, her şeye şifadır. Elhamdülillah.

Zikirde, “Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullah” denir. Çünkü hepimiz insanız, sürekli günaha giriyoruz. Üstünden tonlarca yük kalkar. Bayramdır estağfirullah. Çünkü Allah, “affedeceğim” diyor. Sen de “Estağfirullah” diyorsun. Affettiğinde cehennem sana haram kılınıyor. Başka da yer yok, cennetten başka yer yok. Cehennem haram kılınınca başka bir ara yer yok. İlla ki cennete gideceksin o zaman, inşaAllah. Onun sevincini yaşarsın elhamdülillah diyerek. (6 0cak 2011, A9 TV)

Reklamlar

yaseminyahya hakkında

"Rabbimiz, bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik (ver) ve bizi ateşin azabından koru" (Bakara Suresi, 201)

Nisan 2, 2012 tarihinde Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: